Kitap Özetleri

Böğürtlen Kışı Kitap Özeti

Edebiyatogretmeniyiz.com sitemiz sizlere okul derslerinde yardımcı olmak için hazırlanmış bir sitedir. Sitemizde istediğiniz tüm kitap özetler

ne yer verdik. Eksik kalmış kitap özeti istekleri istekleriniz var ise bize bildirmeniz yeterlidir. En kısa sürede sitemize eklenecektir. Kitap özetleri sayesinde kitabı okumadan tüm kitap karakterlerini öğrenecek, kitabın ne anlattığını anlayacaksınız.

İstediğiniz kitabı bulmak için tek yapmanız gereken hangi harfte bulunduğunu seçmek ve üzerine tıklamak. Ardından kitap özeti anında açılacaktır. Tüm kitap severlere iyi okumalar dileriz!

 

Kitabın Adı: BÖĞÜRTLEN KIŞI

Kitabın Yazarı: SARAH JİO

Yayın Evi: ARKADYA YAYINLARI

Basım Yılı: 2013

Kitabın Konusu:

Mayıs ayında yağan bir kar ile başlar hikaye…Gazeteci Claire, tam anne olmak üzere iken başından geçen talihsiz bir kaza sonucu çocuğunu kaybeder. Bunun psikolojisi ,  eşiyle birbirlerine sevmelerine rağmen aralarına soğukluk girmesine ve onları farklı arayışlara yönelmesine neden olur.

Kitabın Özeti:

Sarah Jio gerçekten mükemmel bir yazar. Akıcı dili, duygusal hikayeleri, şaşırtıcı sonları ile tanınan yazar Böğürtlen Kışı romanı ile okurlarını yine derinden etkilemeyi başarıyor.

1933 yılında Amerika’nın Seattle şehrinde olağanın dışında olarak Mayıs ayında kar yağar. Üç yaşındaki oğlu ile huzurlu bir hayat süren Vera’nın en büyük acısı gün içinde oğlunu bırakarak işe gitmektir. Yine her sabah olduğu gibi oğlunu öperek işe gider. Fakat eve geri döndüğünde oğlu ortada yoktur. En sevdiği oyuncak ayısı da karların içindedir. Hayatını oğluna adayan kadın için bir anlamda hayat sona ermiştir.

Yıllar ileri sarar ve 80 yıl sonrasına 2013 yılına gelir. 80 yıl sonra yine Mayıs ayında kar yağar. Gazeteci olan Claire de bu olayı haber yapmak ister ve geçmişi araştırırken 80 yıl önce yaşanan kayıp olayını farkeder. Evlat kaybetme acısını bilen Claire bu olayı daha derinlemesine araştırmak ister ve olayın derinliklerine girmeye başlar. Fakat araştırması onu geçmişi ile güzleşmeye ve gizemleri ortaya çıkartmaya başlar. Vera ile kendisi aslında pek farklı değillerdir.

Böğürtlen Kışı romanı gerçekten çok güzel bir kitap. Sarah Jio yine elinizden bırakmakta zorlandığınız ve bir kerede okumak istediğiniz tarzda bir yazmış.

Kitap Yorumları: 

Sarah Jio cidden aşırı akıcı bir üslupla yazıyor ve kitaba kendinizi o kadar kaptırıyorsunuz ki sanki yaşıyor hissediyormuş gibi akıp gidiyorsunuz sayfalarda. Jio’nun kalemine dair bir yorum yapmak imkansız. Asla sıkılmayacağınız, elinizden bırakamayacağınız, bitmesine üzüleceğiniz bir kaleme sahip. Geçmişe gidip gelemeleri o kadar iyi ayarlamış ki kopukluk yaşamıyorsunuz. O an geçmişi yaşıyorken bir sonraki bölümde geleceği yaşıyorsunuz. Mutlaka bir kitabını alıp okumalısınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.