Kitap Özetleri

Mihmandar Kitap Özeti

Edebiyatogretmeniyiz.com sitemiz sizlere okul derslerinde yardımcı olmak için hazırlanmış bir sitedir. Sitemizde istediğiniz tüm kitap özetler

ne yer verdik. Eksik kalmış kitap özeti istekleri istekleriniz var ise bize bildirmeniz yeterlidir. En kısa sürede sitemize eklenecektir. Kitap özetleri sayesinde kitabı okumadan tüm kitap karakterlerini öğrenecek, kitabın ne anlattığını anlayacaksınız.

İstediğiniz kitabı bulmak için tek yapmanız gereken hangi harfte bulunduğunu seçmek ve üzerine tıklamak. Ardından kitap özeti anında açılacaktır. Tüm kitap severlere iyi okumalar dileriz!

 

Kitabın Adı: MİHMANDAR

Kitabın Yazarı: İSKENDER PALA

Yayın Evi:  KAPI YAYINLARI

Basım Yılı: 2012

Kitabın Konusu:

Yazar, bu eserinde Türk-İslam kültüründe önemli bir kişiyi Hz. Eyyüp El Ensari‘yi anlatıyor.

Kitabın Özeti:

Bir Eyüp Sultan Romanı

Eyüp Sultan, diğer bir adı ile Ebu Eyyüp el-Ensari Türk İslam tarihinde oldukça önemli bir yer tutar. Hz. Muhammed’in Mekke’den Medine’ye göç ettiğinde O’nu evinde ilk misafir eden kişi olan Eyüp Sultan bu yüzden Mihmandar-ı Nebevi olarak da anılmaktadır.

İstanbul kuşatması sırasında öldüğü ve kendi arzusu ile surların dibine gömüldüğü söylenmektedir. İstanbul’daki Eyüp semtinin adı ondan gelir ve hem kendi adına bir Türbesi vardır hem de Eyup Sultan Camii onun adından gelir.

İslamiyeyi, Tarihi ve Aşkı birleştirmesi ile tanınan İskender Pala da son romanında Eyup Sultan’ı anlatıyor. Eyüp Sultan’a verilen Mihmandar adı ile yayınlanan roman şimdiden büyük beğeni topladı ve en çok satanlar arasında yer almayı başardı.

Kitap Yorumları: 

İskender Pala’nın usta kaleminden bir kitap daha.. Bu güzel ve tarihi eseri okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.